24.10. a 7.11.2019 • Bratislava • Tanečná Ceremónia

ecstaticdance.2

Pohyb a tanec zvlášť, je kľúčom k oslobodeniu našej životnej energie a našich emócií. Keď si ich nedovolíme žit naplno, následuje potlačenie našej tvorivosti, našich ľudských darov.

Ecstatic dance je nádherný zážitok jednoty hudby s naším telom a našou dušou. Vedie nás k našej prirodzenosti a ľudskosti v najčistejšej podobe. Stačí sa uvoľniť, naladiť sami na seba a nechať hudbu, aby nás viedla dovnútra, do tela. Telo je múdre, stačí mu dať priestor a čas. Bezpečne vie, čo potrebuje, čo ho vylieči. Necháme svoje telo vyjadriť sa, pustiť von všetko, čo už nie je treba držať. Neexistuje dobrý a zlý tanec. Existuje len TANEC. Bez pravidiel, bez predpísaných krokov, bez posudzovania, bez obmedzenia. Telo samo dobre vie, ako sa pohybovať. Ak mu to dovolíme, začne sa pohybovať prirodzene, tak ako ono samo chce. Nie tak, ako si myslím, že by sa pohybovať malo. Nie tak, ako to od neho očakáva okolie.

Našou témou  bude Vďačnosť. Najprv zažijeme naše spojenie so Zemou a s našim telom. Potom sa vydáme ďalej skrze vzťahy a emócie k svojej osobnej sile, k sebavyjadrenia až po rezonaciu s Vesmírom. Byť doma v tele je prvým krokom k prebudeniu.  Budeme zvedomovať, naplno prežívať témy, ktoré nás v živote podporujú a upevnovasť ich v Sebe. Naša energia sa tým môže uvoľniť a oslobodiť náš vnútorný potenciál.

Keď si prinesiete svoju obľúbenú hudbu na flashke, rád ju zaradím do playlistu…

Večer povedie Tomáš Arup Fodor.

Miesto a dátumy stretnutí: (každé stretnutie je samostatné a nie je potrebné absolvovať všetky)

štvrtky 124.10., 7.11, 21.11., 5.12 vždy 19:00-21:00.

Centrum Tvorivý svet, Bajkalská 717/17, Bratislava

Cena: 15€

KAPACITA JE OBMEDZENÁ, odporúčame zaregistrovať sa dnes:

Vaše meno a priezvisko

Váš email

Váš telefón

Termín(y)