16.–19.7.2018 • Osloboď svoju energiu – letný pobyt na Zaježovej

000038

Letný pobyt s terapeutickou dvojicou Tomáš Fodor a Markéta Ferstová.  Môžete prísť na jednu až 3 noci, termíny stačí nahlásiť. Vo voľnom čase budeme mať príležitosť objaviť malebnosť prírody v okolí centra, ktoré sa nachádza na Zaježovej – niekoľko kilometrov od Zvolena. Spolujazdu autami budeme synchronizovať.

Stretnutie je venované transformácii blokov v našom tele a  našej energii. Budeme pracovať s pohybom, dychom, psychosomatikou a vedenou relaxáciou. Workshop je vedený tak, aby si  účastníci odniesli praktické nástrojektoré môžu doma používať.

Psychosomatika je založená na predpoklade, že sa psychické napätie odráža v napätí telesnom. Jej základnou myšlienkou je, že naše potlačené emócie sa ukladajú v podobe energetických blokov v tele a ovplyvňujú jeho fungovanie. Je niekedy je tiež označovaná za most medzi východnými náukami o vedomí a tele a západnej psychológiou. Je to kombinácia práce s telom, dychom a psychoterapeutickými metódami.

 

Čo vám môže workshop priniesť?: 885664_781680261947622_7668014724978347285_o

 • Intenzívnu prácu na svojom energetickom tele a emočných blokoch.
 • Bezpečný priestor na vyjadrenie frustrácií, odporu, hnevu, smútku, bolesti atď.
 • Môže pomôcť odhaliť roly a masky, ktoré nám už neslúžia.
 • Podporu pre vaše zranené srdce.
 • Viac vitality a energie.
 • Spojenie s vlastným telom.
 • Objavenie starých presvedčení, ktoré vás udržujú v bludnom kruhu.
 • Súcit k sebe samému.
 • Urýchlenie osobného rozvoja.

Čo vás na kurze čaká?

 • Vytvorenie základných pravidiel na prácu v skupine
 • Vysvetlenie bioenergetických princípov a metód
 • Aktivačné, relaxačné a transformačné cvičenia
 • Priestor na otázky a analýzu zážitkov
 • Individuálne konzultácie a rady integrujúce praktickú úroveň so spiritualitou
 • Hravý, zážitkový spôsob učenia sa

Náš život je neustále plynutie, striedanie výdaja a príjmu energie. Vo forme spánku, jedla, lásky… Aj slovo „emócia“ pochádza z latinského „moti“, čo znamená pohyb. Emočný život zdravého jedinca má kvalitu otvorenosti a voľného prúdenia. Cieľom psychosomatickej terapie je odstrániť energetické bariéry v systéme človeka.

Zaujímavým prvkom terapie je zameranie sa na srdce, najdôležitejší orgán človeka, sídlo lásky a odvahy. Pri fyzickom poranení srdca človek okamžite zomiera, preto je srdce chránené hneď tromi silnými bariérami.

Prvou obrannou líniou sú psychické obrany, ktoré sú na povrchu a sú prepojené s charakterom jedinca. Ide jednoducho o to, ako reagujeme na svet okolo seba a akým spôsobom komunikujeme s ľuďmi v našom okolí. Druhou vrstvou je potom vrstva telesná, v podobe už spomínaného svalového panciera.interier_polomy_30 Tu už ide o mechanickú ochranu. Ak by ste vedeli, že vás niekto o sekundu udrie päsťou do brucha, určite by ste stiahli všetky brušné svaly, aby ste ochránili svoje vnútorné orgány. Nepremýšľali by ste nad tým, pretože ide o reflexívnu reakciu. Svalový pancier je v podstate neustále napätie vo svaloch, vytvárané úzkosťou z možného konfliktu. Telesná rovina korešponduje s rovinou psychickou, čo je v podstate základným kameňom psychosomatickej medicíny.

Poslednou, treťou vrstvou je rovina emocionálna, ku ktorej sa terapeut snaží dostať cez svalový pancier. Je to práve táto úroveň, kde sa schováva základ problému, vyvolávajúci obranu na úrovni telesnej i myšlienkovej. Uvoľnenie potlačených emócií vedie k uvoľneniu aj na ostatných úrovniach.

Na telo zameraná terapia teda pracuje hneď na troch úrovniach ľudského bytia – emocionálnej, telesnej i myšlienkovej. Ponúka možnosť doplnenia klasických terapeutických postupov o úplne novú úroveň zážitkov v telesnej rovine. Rozum nás klame každý deň, ale naše telo nikdy neklame. Telo vždy vie, čo je pre nás najlepšie, je to len náš rozum, ktorý sa mu stavia do cesty a vytvára bariéry, ktoré sa ťažko prekračujú.

Program:000038

8:00 – 9:30 Ranná jóga
9:30 – 11:00 Raňajky
11:00 – 13:30 Dopoludňajší program
13:30  Obed, voľno na prechádzku
16:00 – 19:00 Odpoludňajší program
19:00 – 20:00 Večera
20:00 – 21:00 Vedená relaxácia
 
Stravovanie: K príjemnej domácej atmosfére centra prispieva aj Čarovar – labužnícka vegetariánska kuchyňa. Naši kuchári priam čarujú tradičné aj netradičné recepty v pôvodnej kuchyni s pecou na drevo.Kuchári sa pri varení inšpirujú rôznymi systémami, ako makrobiotikou, čínskou medicínou, ale aj klasickou slovenskou kuchyňou, prípadne receptami z iných krajín.
Viac tu:
 
Ubytovanie: Útulne zariadené izby, ladené v príjemných teplých farbách. Interiér tvoria prevažne hlinené omietky, drevo a iný prírodný materiál.  Vybavenie izieb: postele s perinami, vankúšmi a bielizňou, skrine na oblečenie, nočné stolíky
 foto_48
Cena (zahŕňa ubytovanie a  stravu) : Pri prihlásení do 14.6. špeciálna cena 59€/deň, po tomto termíne cena 69€/deň. Pre deti výrazné zľavy.
 
Čo si vziať so sebou?

Pohodlné oblečenie na fyzický pohyb a cvičenia, karimatku

Informácie na info (zavináč) rebirthing.sk alebo 0915993865

KAPACITA JE OBMEDZENÁ NA 12 ÚČASTNÍKOV. Doporučujeme sa prihlásiť čo najskôr pomocou tohoto formulára:

Vaše meno a priezvisko

Váš email

Váš telefón

Počet účastníkov a dátumy pobytu