27.-29.12. 2016 • Limbach • Relaxačný pobyt s Bioenergetickými cvičeniami

winter

udoli-slnka-510x288

Strávte s nami povianočný čas v Prírode. Aktívne, zmysluplne a s ľuďmi s ktorými si budete rozumieť. Náš program je vyváženou kombináciou cvičení, relaxácií a prechádzok v okolí.

Vieme,že napätie na psychickej úrovni rovnako ako fyzické napätie si vyžaduje adekvátne uvoľnenie, ktoré umožní organizmu obnoviť si a posilniť vnútorné sily. K tomu budeme používať techniky Bioenergetiky.

Bioenergetické cvičenia sú založené na predpoklade, že sa psychické napätie odráža v napätí telesnom.  Ich základnou myšlienkou je, že naše potlačené emócie sa ukladajú v podobe energetických blokov v tele a ovplyvňujú jeho fungovanie. Napríklad bolesti chrbta nemusia byť nutne len zo sedavého zamestnania, ale môže ísť aj o telesné vyjadrenie toho, že si doslova „nakladáme príliš veľa na svoje bedrá“, teda že pracujeme viac, ako zvládame.

My ľudia sme syntézou tela, mysle a ducha. Naše telo sa stará o to, aby sme mohli existovať vo svete, náš jazyk nám umožňuje hovoriť, svojimi rukami uchopujeme veci, po ktorých túžime, a vďaka svojim nohám sa môžeme vo svete pohybovať z miesta na miesto. Naša duša je s telom pevne zviazaná a duševná nepohoda sa často prejaví aj na tele. Keď sme nervózni, trasú sa nám ruky, keď sme veselí, cítime sa plní energie a naopak, keď máme hlad, takmer nie sme schopní myslieť na nič iné ako na jedlo.

Budeme pracovať s telom, dychomvedenou relaxáciou.
winter
Prínosy Bioenergetických cvičení
 • odstraňujú bloky v tele a umožňuje tak voľný tok životnej energie
 • vedú k vedomému prežívaniu prítomného okamihu
 • harmonizujú spolu telo, myseľ a emócie
 • napájajú na osobný vnútorný zdroj a zvyšuje tak hladinu energie
 • pracujú so “zasunutými” emóciami a dávajú priestor k ich vyjadreniu
 • prehlbujú kontakt so sebou samým i s druhými ľuďmi
 • zvyšujú slobodu spontánneho prejavu
 • učia láskavému prístupu k sebe samému

Čo vás na kurze čaká?

 • Vysvetlenie bioenergetických princípov a metód
 • Aktivačné, relaxačné a transformačné cvičenia
 • Priestor na otázky a analýzu zážitkov
 • Individuálne konzultácie a rady integrujúce praktickú úroveň so spiritualitou
 • Hravý, zážitkový spôsob učenia sa

Miesto a trvanie stretnutia:

Chata v Údolí slnka je situovaná v krásnom tichom lesnom prostredí rekreačnej oblasti Slnečné údolie, nachádzajúcej sa v pod hrebeňom Malých Karpát, vo vzdialenosti približne 5 km od obce Limbach. Ubytovanie: 2x dvojka 2x trojka izba.

viac tu http://www.megaubytovanie.sk/chata-v-udoli-slnka

Cena :

 • 69€ ubytovanie v 3 posteľovej izbe
 • 79€ ubytovanie v 2posteľovej izbe

v cene je ubytovanie i plná penzia s možnosť bezlepkovej, vegetariánskej i vegánskej verzie.
Po skončení kurzu môžete venovať dobrovoľný príspevok lektorovi:)

Časový plán:
600_433156169
27.12

10:00 – 12:00 Dopoludňajší program
12:00 – 16:30 Obed, voľno na odpočinok a prechádzky
16:30 – 18:00 Relaxácia
18:00 – 20:00 Večera
20:00 – 21:30 Večerný program

28.12

8:30 – 9:30 Raňajky
10:00 – 12:00 Dopoludňajší programcwicz2d
12:00 – 16:30 Obed, voľno na odpočinok a prechádzky
16:30 – 18:00 Relaxácia
18:00 – 20:00 Večera
20:00 – 21:30 Večerný program

29.12. 

8:30 – 9:30 Raňajky
10:00 – 12:30 Dopoludňajší program
12:30 Obed

Kapacita je obmedzená na 9 účastníkov, preto neváhaj a vyplň prihlasovací formulár čo najskôr (Registračný formulár sa nachádza na konci tohoto textu.)

Organizačné info: info(zavináč)rebirthing.sk alebo 0915993865

Ak sa chcete dozvedieť viac o bioenergetike, čítajte ďalej:JogaSmichu-1

Náš život je neustále plynutie, striedanie výdaja a príjmu energie. Vo forme spánku, jedla, lásky… Aj slovo „emócia“ pochádza z latinského „moti“, čo znamená pohyb. Emočný život zdravého jedinca má kvalitu otvorenosti a voľného prúdenia. V prípade neuróz sa ale v tele vytvárajú rôzne bloky, ktoré zastavujú prúd energie a spôsobujú napätie či funkčné problémy. Cieľom bioenergetickej terapie je odstrániť energetické bariéry v systéme človeka.

Zaujímavým prvkom terapie je zameranie sa na srdce, najdôležitejší orgán človeka, sídlo lásky a odvahy. Pri fyzickom poranení srdca človek okamžite zomiera, preto je srdce chránené hneď tromi silnými bariérami.

Prvou obrannou líniou sú psychické obrany, ktoré sú na povrchu a sú prepojené s charakterom jedinca. Ide jednoducho o to, ako reagujeme na svet okolo seba a akým spôsobom komunikujeme s ľuďmi v našom okolí. Druhou vrstvou je potom vrstva telesná, v podobe už spomínaného svalového panciera. Tu už ide o mechanickú ochranu. Ak by ste vedeli, že vás niekto o sekundu udrie päsťou do brucha, určite by ste stiahli všetky brušné svaly, aby ste ochránili svoje vnútorné orgány. Nepremýšľali by ste nad tým, pretože ide o reflexívnu reakciu. Svalový pancier je v podstate neustále napätie vo svaloch, vytvárané úzkosťou z možného konfliktu. Telesná rovina korešponduje s rovinou psychickou, čo je v podstate základným kameňom psychosomatickej medicíny.

Poslednou, treťou vrstvou je rovina emocionálna, ku ktorej sa terapeut snaží dostať cez svalový pancier. Je to práve táto úroveň, kde sa schováva základ problému, vyvolávajúci obranu na úrovni telesnej i myšlienkovej. Uvoľnenie potlačených emócií vedie k uvoľneniu aj na ostatných úrovniach.

Na telo zameraná terapia teda pracuje hneď na troch úrovniach ľudského bytia – emocionálnej, telesnej i myšlienkovej. Ponúka možnosť doplnenia klasických terapeutických postupov o úplne novú úroveň zážitkov v telesnej rovine. Rozum nás klame každý deň, ale naše telo nikdy neklame. Telo vždy vie, čo je pre nás najlepšie, je to len náš rozum, ktorý sa mu stavia do cesty a vytvára bariéry, ktoré sa ťažko prekračujú.

Kapacita je obmedzená na 9 účastníkov. Doporučujeme sa prihlásiť pomocou tohoto formulára:

 

Vaše meno

Váš email

Váš telefón

Poznámka