9.12.2018 • OTVORENIE – Liečivá sila dychu

Young man with eyes closed smiling, close-up

Celodenný transformačný workshop s terapeutom Tomášom Fodorom.

Zmena, ktorú ucítite – objavný a hlboko liečivý zážitok.Soul-Transmigration

Otvoriť sa, prekonať obranné mechanizmy, uvidieť svoje oddelené časti, stretnúť sa s vlastnými emóciami, uvoľniť napätie, integrovať svoje súperiace časti. A ešte viac. Uvidieť svoje masky, nájsť časti seba, ktoré nedokážem sám odkryť, obnoviť komunikáciu s nimi.

Telo neklame. Telo vie.

Mnohé z našich problémov majú pôvod v destkých traumatických zážitkoch Nepríjemné zážitky sa snažíme vytesniť alebo potlačiť a tie potom vytvárajú v tele bloky, ktoré bránia prirodzenému toku energie.

Vedomé katarzné dýchanie je spôsob, ako sa prepojiť so svojím telom a jeho živosťou a radosťou, ako objaviť svoju vnútornú silu a energiu, ako žiť život podľa svojich prianí a predstáv. Dýchanie prebieha v ľahu na podložke.

Vedomým energetickým dýchaním môžeme tieto udalosti aj spätne vyriešiť a prijať, integrovať do svojho života, a tak ich zbaviť ich pretrvávajúceho negatívneho vplyvu. Po skončení dýchajúci väčšinou zažíva veľmi príjemné pocity uvoľnenia, radosti, prílivu energie a celkovej živosti. Cíti sa ľahko, pokojne a radostne a často má v týchto chvíľach jasný vhľad do situácií, ktoré sa predtým zdali zložité a problematické.

Psychosomatika je založená na predpoklade, že sa psychické napätie odráža v napätí telesnom. Jej základnou myšlienkou je, že naše potlačené emócie sa ukladajú v podobe energetických blokov v tele a ovplyvňujú jeho fungovanie. Napríklad bolesti chrbta nemusia byť nutne len zo sedavého zamestnania, ale môže ísť aj o telesné vyjadrenie toho, že si doslova „nakladáme príliš veľa na svoje bedrá“, teda že pracujeme viac, ako zvládame.

Psychosomatika je niekedy je tiež označovaná za most medzi východnými náukami o vedomí a tele a západnej psychológiou. Pomáha poznať a uvoľňiť energetické bloky a svalové napätie, které si človek neuvedomuje. Je to kombinácia práce s telom, dychom a psychoterapeutickými metódami.

Na telo zameraná terapia teda pracuje hneď na troch úrovniach ľudského bytia – emocionálnej, telesnej i myšlienkovej. Rozum nás klame každý deň, ale naše telo nikdy neklame. Telo vždy vie, čo je pre nás najlepšie, je to len náš rozum, ktorý sa mu stavia do cesty a vytvára bariéry, ktoré sa ťažko prekračujú.

Zážitky účastníkov:arup rebirthing

“Uľavilo sa mi hneď na niekoľkých úrovniach. Ďakujem vám, vaša práca je úžasná”
– Jozef Kubinský

“Asi 10 rokov som trpela závraťami,  nikdy som nemohla ležať na zadnej strane hlavy. Po dvoch stretnutiach prišla veľká úľava a ja už v noci nepotrebujem mať dva veľké vankúše pod hlavou. Ďakujem.”
– Karolína Ujfalušiová

“Tažko sa popisuje ten pocit po dýchaní. Ľahkosť , šťastie a pokoj. Moja myseľ bola v blaženosti a cítila som sa prepojená so Životom”
– Jannette Hessbo

Miesto a čas: Centrum Kvet Života, Župné námestie 9 , Bratislava

9.30 hod.- 18.00 hod.

Cena: 59€.

Bližšie info: Tomáš Arup Fodor +421915993865

Rezervujte si miesto vyplnením tohoto formulára:

Vaše meno a priezvisko

Váš email

Váš telefón

Poznámka