29.10.2022 • Bratislava • Certifikovaný Kurz – Access Bars®
29. októbra 0798
5.-7.8.2022 • Liečenie vnútorného dieťaťa • Transformačný víkend
5. augusta 0840

1-3.4.2016 • Zaježová • Liečenie vnútorného dieťaťa

Pobytový víkend na ktorom budeme pracovať na vzťahu k dieťaťu v nás.  Vo voľnom čase budete mať príležitosť objaviť malebnosť prírody v okolí centra, ktoré sa nachádza niekoľko kilometrov od Zvolena. Spolujazdu autami z Bratislavy budeme synchronizovať.

Čo je to “vnútorné dieťa”?

Vnútorné dieťa je časť nášho ja, ktorá by mala byť hravá, kreatívna, prežívať život šťastne a zvedavo. V dôsledku tráum z detstva a obdobia dospievania sa u mnohých z nás oddelila táto detská časť od vedomej časti psychiky. Poväčšinou si existenciu nášho vnútorného dieťaťa v nášom prežívaní neuvedomujeme. Veľa z nás si nesie z detstva určité bloky, traumy, nepríjemné pocity a problémy. Takmer každý si v detstve zažil nejaké nepríjemné situácie – výsmech, poníženie, nezáujem, problémy v rodine, rozvod, násilie, smrť blízkej osoby, …avšak aj tí z nás, ktorí prežili pekné detstvo, môžu pri stretnutí s vlastným vnútorným dieťaťom zažívať nepríjemné pocity.

Vnútorné dieťa totiž nehodnotí situácie rozumom, ale rozhoduje sa podľa svojich pocitov. Reakcie okolia nám často dávali najavo, že nie sme bezpodmienečne prijímaný takí, akí sme, že určité naše prejavy sú nežiadúce. A tak sme sa naučili byť milí a niektoré pocity potláčať. Ale kam sa všetka táto negatívna energie stratila? V tom sa psychológické výskumy zhodujú so základným fyzikálnym zákonom Vesmíru. Nezmizla, nerozpustila sa, len sa presunula do nášho podvedomia, kde “drieme” v latentnej podobe a pri každej „vhodnej“ príležitosti ovplyvňuje náš vzťah k životu!

Možné prejavy zraneného dieťaťa:

– Máme tendenciu všetko kontrolovať
– Cítime návaly zloby, agresivity
– Nikomu neveríme, podozrievame okolie
– Sme závislý na osobách (partner, rodičia, kamaráti, deti …)
– Neprijímame zmeny
– Zažívame depresie
– Nemáme sebaúctu, sebalásku
– Sami seba trestáme
– Zle nadväzujeme vzťahy
– Utápame sa v samote
– Sme zmätení, neistí, nešťastní

Čo Vás na kurze čaká?

V bezpečnom priestore malej skupinky budeme s našim vnútorným dieťaťom nadväzovať vzťah. Keď sa naučíme rozlišovať ktorá bolesť pochádza z minulosti a  ktorá je v prítomnosti, staré zranenia sa rýchlo začnú liečiť. Dobrý vzťah k nášmu vnútornému dieťaťu nám umožní s pochopením a láskou prijať aj jeho negatívne pocity. Potrebujeme prežiť pocity, ktoré pred sebou v bežnom živote skrývame. Potrebujeme sa stretnúť so svojím hlbokým smútkom. Vyliečiť bolesť znamená prijať ju s pochopením a láskou. Je to náročný proces a je ťažké prechádzať ním sám. Potrebujeme odhaliť svoje skryté obranné stratégie a nevedomé vzorce správania, pomocou ktorých naše zranenia ovládajú náš život. Potrebujeme dať svojmu vnútornému dieťaťu oporu – s citlivosťou, láskou a prijatím. Tým si k sebe vytvoríme nový vzťah, ktorý nám umožní vrátiť sa do sveta lásky, dôvery, radosti, citlivosti a kreativity.

Prejavy uzdraveného dieťaťa:

– Cítime a prežívame radosť z jednoduchých vecí
– Sme otvorení vo vzťahoch a ľahko ich nadväzujeme
– Sme hraví, dychtiví, vrelí, veselí, komunikatívni
– Máme dostatok energie
– Žijeme a bavíme sa naplno
– Zakúšame nové veci s dôverou
– Cítime sa v bezpečí
– Zaujímame sa o svoje okolie, neustále tvoríme niečo nové

 

Metódy práce

1.Práca so štruktúrou osobnosti

– Transakčné analýza – zrozumiteľný terapeutický smer zaoberajúci sa štruktúrou a integritou našej osobnosti – vnútorné dieťa, vnútorný rodič, vnútorný dospelý.

2.Bioenergetická psychológia a práca s telom

– Kinestetická regresia

– Energetické cvičenia zamerané na vedomé znovuprežitie situácií ktoré viedli k vzniku základných postojov k životu a sebe samému

3.Vedená „meditácia“ a imaginácia

 

Program:

Piatok
18:00 príjazd, večera, zoznamovací večer pri krbe
Sobota
10:00 – 13:30 Dopoludňajší program
13:30 – 16:00 Obed, voľno na odpočinok
16:00 – 19:00 Odpoludňajší program
19:00 – 20:00 Večera,voľno
20:00 – 21:30 Večerný program
Nedeľa
10:00 – 13:30 Dopoludňajší program
13:30 – 14:30 Obed
 

O mieste konania

Brána je čarovné miesto na jednom z hrebeňov pohoria Javorie, vo výške 900 mnm, s rozlohou takmer 5 ha. Žije tu malé spoločenstvo ľudí, ktorí sa venujú skúmaniu vedomého bytia a vzťahov, obradom, prírodnému staviteľstvu, permakultúre, bylinkárstvu, prírodnej medicíne, divokým jedlým rastlinám, remeslám, umeniu, arteterapii a spoznávaniu rôznych aspektov života na Zemi. 
Už v starých mapách bolo toto miesto označované ako „Na Bráne“, príďte si sami zažiť, aké dvere vám môže otvoriť. 

Ubytovanie a strava

Ubytovanie je zabezpečené v útulnom komunitnom domčeku „Čerešňák“, postavenom z prírodných materiálov (drevo, slama, hlina…). Nebojte sa, vnútri je veľmi teplo.  Hoci sú to spoločné priestory, návštevníci si pochvaľujú, že sa dávno tak dobre nevyspali. Vlastná karimatka a spacák sú odporúčané, v prípade potreby zapožičiame. Samozrejme je aj možnosť ubytovania vo vlastnom stane, ale noci budú ešte studené. 
Pitnú vodu berieme z lesnej studničky, ktorá je  od nás 5 minút. Strava je vegetariánska, prevažne BIO a z miestnych zdrojov.
Ako sa k nám dostať
Na miesto konania víkendovky sa nedá dostať obyčajným autom – je to cca 2 km do kopca od miesta, kde je možné parkovať (30 – 50 minút pešo podľa kondície 🙂 

Určite vám pomôže táto mapa a informácie, čítajte prosím pozorne:http://www.zajezka.sk/sk/content/mapa

Doplnenie: ak pôjdete MHD cez Kráľovú, stačí pokračovať peši rovno po hrebeni (a neodbočiť na Ekokomunita Sekier, Zaježová), cesta vyjazdená od terénnych vozidiel vás dovedie priamo na Bránu. Ak pôjdete z druhej strany, sledujte navigáciu na Sekier, odtiaľ vás už povedú farebné stužky. Ak si nebudete istí, volajte. V prípade potreby sme schopní menej zdatných jedincov vyviezť terénnym vozidlom. Cesty na Zaježovú sú zjazdné bez problémov, zaparkujte prosím na Podsekieri (viď.inštrukcie na stránkach) a potom peši po stužkách stále hore (cca 30-50 min.).

Čo si vziať so sebou?

Fotky z detstva (nepovinné), obĺúbenú hračku (nepovinné), pohodlné oblečenie na fyzický pohyb a cvičenia, karimatku a spacák

Cena

70 eur – zahŕňa lektorné, ubytovanie, stravu, organizačné a materiálové náklady.

Informácie na info (zavináč) rebirthing.sk alebo 0915993865

Doporučujeme sa prihlásiť pomocou tohoto formulára:

    Vaše meno a priezvisko

    Váš email

    Váš telefón

    Poznámka