21.-23.4.2023 • Zamiluj sa do Seba • prechodový rituál
21. apríla 0772
9.4.2016 • MUŽI A ŽENY • Pravda, ktorá oslobodzuje a spája
9. apríla 0790

10.4.2016 • Bratislava • Alchémia hlasu

653x490

Život domorodých obyvateľov je plný spevu. Ešte pred 100 rokmi to bolo u nás veľmi podobné, mamičky spievali každý večer uspávanku, spievalo sa pri driapaní peria, na svadbách, krstinách, oslavách, pri práci.. Tradičné kultúry po tisícročia používajú hlas na očistu, harmonizáciu a liečenie.

Hlas je mostom spájajúcim vnútorný svet pocitov a vonkajší svet prejavu. Hlas je našim vysielačom, nástrojom ktorým môžeme prispieť do procesu tvorenia našou vlastnou vibráciou, túžbou. Dnešná kvantová fyzika vysvetľuje ako je to možné. Objavila, že pod ilúziou pevnosti a nehybnosti hmoty sa ukrýva bezbrehý oceán energie – cez seba sa prelievajúce vlny a vlnky bez začiatku a konca. Že záleží len na frekvencii konkrétnej vlny, či ju budme vnímať ako obraz, zvuku alebo informáciu…

Alchémia hlasu je cesta zjednotenia so samým sebou pomocou zvuku, používa čakrový systém, prácu s vedomím, dychové a hlasové cvičenia. Vníma zvuk a spev ako nástroj k hľadaniu pôvodnej vesmírnej vibrácie v človeku.

yoga-a-spiritual-practice
Večer nám ponúka hravé cvičenia a zvukové meditácie zamerané na otváranie a objavovanie prirodzeného hlasu. Ich zámerom nie je dosiahnuť technickú dokonalosť. Nie je to snaha krajšie alebo lepšie spievať. Seminár je určený pre každého, kto má chuť zbaviť sa predsudkov a strachov ohľadne spevu a hlasu.

Budeme spomínať na ľahkosť a hravosť hlasového prejavu detí, naučíme sa používať bránicu ako zvukový rezonátor a hlavne ako očisťovať a harmonizovať energetické telo vlastným hlasom.

Miesto a trvanie stretnutia:

YogaHouse, Panenská 33 (budova Goetheho inštitútu , 2. posch), Bratislava

Nedeľa 10.4. od 17 do 20h

Cena: 12€

Tešia sa na Vás lektori Tomáš Arup Fodor a Atka Tkáčová. Pre tých ktorí Atku nepoznáte, pripájam pár jej vlastných slov o sebe: “ Vo svojom zivote robim viac veci, napriklad hram na husle, spievam.. a prostrednictvom tychto cinnosti spoznavam svety a seba. Dakujem kazdy den za tu moznost. Hudbe sa venujem temer nepretržite a to od útleho detstva. Hrávam koncerty s použitím nástrojov husle, tibetské misky, perkusie, tiež spievam. Sú mi blízke žánre: blues, ethno/world, pop, alternative, minimal, experimental, meditative. Vystupujem sólo, alebo častejšie v spolupráci, ako duo / trio. Ako interpret mám viacero štúdiových skúsenosti s nahrávaním.“

Organizačné info : info (zavináč) rebirthing.sk alebo 0915993865

KAPACITA JE OBMEDZENÁ, Doporučujeme sa prihlásiť pomocou tohoto formulára:

    Vaše meno a priezvisko

    Váš email

    Váš telefón

    Poznámka