2.2.2016 • Prievidza • Pôrod ako ho poznáme my
2. februára 2011
29.1.2016 • Hodvábna Cesta • spontánny tanec a súfijská poézia
29. januára 2013

31.1.2016 • Bratislava • Alchémia hlasu

653x490

Život domorodých obyvateľov je plný spevu. Ešte pred 100 rokmi to bolo u nás veľmi podobné, mamičky spievali každý večer uspávanku, spievalo sa pri driapaní peria, na svadbách, krstinách, oslavách, pri práci.. Tradičné kultúry po tisícročia používajú hlas na očistu, harmonizáciu a liečenie.

Hlas je mostom spájajúcim vnútorný svet pocitov a vonkajší svet prejavu. Hlas je našim vysielačom, nástrojom ktorým môžeme prispieť do procesu tvorenia našou vlastnou vibráciou, túžbou. Dnešná kvantová fyzika vysvetľuje ako je to možné. Objavila, že pod ilúziou pevnosti a nehybnosti hmoty sa ukrýva bezbrehý oceán energie – cez seba sa prelievajúce vlny a vlnky bez začiatku a konca. Že záleží len na frekvencii konkrétnej vlny, či ju budme vnímať ako obraz, zvuku alebo informáciu…

Alchémia hlasu je cesta zjednotenia so samým sebou pomocou zvuku, používa čakrový systém, prácu s vedomím, dychové a hlasové cvičenia. Vníma zvuk a spev ako nástroj k hľadaniu pôvodnej vesmírnej vibrácie v človeku.

yoga-a-spiritual-practice
Arup Fodor nám ponúka hravé cvičenia a zvukové meditácie zamerané na otváranie a objavovanie prirodzeného hlasu. Ich zámerom nie je dosiahnuť technickú dokonalosť. Nie je to snaha krajšie alebo lepšie spievať. Seminár je určený pre každého, kto má chuť zbaviť sa predsudkov a strachov ohľadne spevu a hlasu.

Budeme spomínať na ľahkosť a hravosť hlasového prejavu detí, naučíme sa používať bránicu ako zvukový rezonátor a hlavne ako očisťovať a harmonizovať energetické telo vlastným hlasom.

Miesto a trvanie stretnutia:

YogaHouse, Panenská 33 (budova Goetheho inštitútu , 2. posch), Bratislava

Nedeľa 31.1. od 17 do 20h

Cena: 12€

Informácie o lektorovi: Arup Fodor

Organizačné info : info (zavináč) rebirthing.sk alebo 0915993865

KAPACITA JE OBMEDZENÁ, Doporučujeme sa prihlásiť pomocou tohoto formulára:

    Vaše meno a priezvisko

    Váš email

    Váš telefón

    Poznámka