10.4.2016 • Bratislava • Alchémia hlasu
10. apríla 0789
7.4.2016 • Bratislava • otvorený večer KURZ IMPROVIZÁCIE
7. apríla 0791

9.4.2016 • MUŽI A ŽENY • Pravda, ktorá oslobodzuje a spája

hands

Celodenné stretnutie kruhu mužov a žien.

Hlavnými témami nášho stretnutia bude dynamika : pravda, lož a ilúzie, masky, role a očakávania medzi ženami a mužmi.

Naším zámerom je spoločne sa oslobodiť od spoločenských aj osobných konvencií a mentálnych zlozvykov, ktoré nás paralyzujú, bránia nám v otvorení sa skutočnej blízkosti a vytvárajú pocit bezmoci a neslobody vo vzťahu. Pracovať budeme prostredníctvom dychových a pohybových uvoľňovacích techník a úprimného delenia sa v spoločnom bezpečnom mužsko-ženskom kruhu.

Ako by vyzerala medziľudská komunikácia, keby som sa ocitol v skupine, v ktorej je bezpečné zložiť masku a vysloviť svoje skutočné myšlienky, pocity, strachy a túžby?

Na začiatku procesu spoločne odsúhlasíme pravidlá skupiny. Pravidlá, ktoré vytvárajú jasnosť, dávajú účastníkovi nástroje, ako chrániť seba a svoje súkromie v prípade potreby. Každý bude mať možnosť zvoliť si, nakoľko sa otvorí, ako intenzívne a naplno do procesu pôjde. Radi by sme priestor mužsko-ženského kruhu vnímali ako bezpečné laboratórium, miesto, kde sa učím, kde moje pokusy nikomu neublížia, kde sú všetky slepé uličky, nezdary a výbuchy očakávané, prijímané a využité v rámci procesu učenia sa. Kde sa môžem hrať, slobodne sa prejavovať, byť videný taký, aký som.

Dôvod, prečo sa väčšinou rozhodneme, že nebudeme hovoriť pravdu, je snaha, aby sme sa vyhli nejakým problémom. Klameme, aby sme sa vyhli problémom. Problém s vyhýbaním sa problémom je ten, že táto stratégia po čase vedie k vzťahovým problémom.

Problém, ktorého sme sa obávali, veľakrát nikdy nenastane. Ale niekedy problém naozaj môže nastať, ak povieme konkrétnu pravdu. Poctivosť vás dostane do problémov. Klamanie vás dostane do problémov. Vyvstáva nám teda otázka: „Aký druh problémov si zvoliť?“

Ja vám odporúčam problémy, ktoré prináša úprimnosť. Úprimnosť je väčšia zábava, nemusíte si pamätať žiadne klamstvá a vďaka nej vám môžu ostatní pomôcť. V prvom rade pomôcť objaviť vaše vlastné nesprávne interpretácie. Keď klamem, aby som sa ochránil, ostatní mi nemôžu dať spätnú väzbu ohľadne kvality môjho života a vzťahov.

Tým, že hovorím pravdu, vytváram predpoklady na trvalé, autentické a intímne osobné vzťahy. Väčšina z nás si myslí, že vyhnúť sa pravde je spôsob, ako zachrániť intimitu vo vzťahoch, pretože to je presne to, čo nás okolie systematicky učí. Ja si myslím, že klamstvo, najmä vo forme utajovania a falošnej zdvorilosti, je vrahom vzťahov.

V našom experimente úprimnosti sa staneme súpútnikmi, ktorí spoločne hľadajú návrat k takejto prirodzenej blízkosti. Navzájom sa potrebujeme, aby sme pomohli jeden druhému uvidieť všetky svoje nesprávne interpretácie sveta, seba, situácií. Bez jasnosti a bez spätnej väzby nám hrozí, že sa skôr alebo neskôr udusíme vo vlastných polopravdách a kompromisoch.

Ak cítite volanie svojej duše a ste pripravení na takúto výzvu, príďte, deľte sa, pozvite svojich priateľov… môžete niekomu zmeniť život a napomôcť vytvoriť lepší svet pre nás všetkých.

Miesto a termín stretnutia:
Joyzone, Fedinova 7, Bratislava
sobota 9.4.2016 10:00 – 19:00

Cena: 30 €.

Organizačné info : info (zavináč) rebirthing.sk alebo 0915993865

KAPACITA JE OBMEDZENÁ NA 16 ÚČASTNÍKOV! Odporúčame sa prihlásiť pomocou tohto formulára:

    Vaše meno a priezvisko

    Váš email

    Váš telefón

    Spolujazda?