Certifikovaný kurz

Jóga a Psychosomatika

s lektormi Tomášom Fodorom a Luciou Glejtekovou

Psychosomatika prináša

  • Spojenie s vlastným telom.
  • Viac vitality a energie.
  • Intenzívnu prácu na svojom energetickom tele.
  • Objavenie starých presvedčení, ktoré vás udržujú v bludnom kruhu.
  • Urýchlenie osobného rozvoja.
Pobyt je určený pre každého, kto chce spojiť dovolenku pri mori s osobným rozvojom v spoločnosti podobne vibrujúcich bytostí. Hotel Primorsko ponúka komfortné zázemie, kde si oddýchnete od všedných starostí. Energiu môžete načerpať na krásnej pláži či pri bazéne, pri športovaní alebo relaxácii.

Ráno pred raňajkami budete mať príležitosť pripojiť sa k jógovému rituálu na pláži. Cez deň bude čas na kúpanie, oddych a individuálne konzultácie. Stretneme sa hodinu pred večerou pri spoločnej meditácii. Po večeri bude program, ktorý budú tvoriť hlavne psychosomatické techniky na odblokovanie tela a energie. Každý deň sa budeme venovať inej téme - dych, tanec, myseľ, hlas, kreativita, integrácia,... Program je vedený tak, aby si účastníci odniesli praktické nástroje, ktoré môžu doma používať. Na konci pobytu obdržíte Certifikát o absolvovaní.

Náš tím

Arup Fodor

lektor a terapeut


Študoval v sebarozvojovom centre Croydon Hall, absolvoval výcvik u Johna Hawkena. Od roku 2010 pomáha svojim klientom s liečením psychosomatických problémov.

Lucia Glejteková

arteterapia, jóga


Intuitívna umelkyňa, blogerka a zakladateľka webu www.lucid-experience.sk. Má talent na prácu s dychom, masáže a varenie. Ranná jóga bude prebiehať pod jej vedením.

Ďalšie informácie

580

12.6. - 19.6 2020 (7 nocí)

cena zahŕňa letenky, transfery, ubytovanie a raňajky, služby delegáta CK STOP TOUR, program a 1 individuálnu konzultáciu trvajúcu cca 60m.
V spolupráci s CK STOP Tour sme pre tento kurz vybrali Hotel Primorsko***

Obľúbený hotel s príjemným personálom a vynikajúcou polohou, nachádza sa 300 metrov od južnej pláže a 70 metrov od hlavnej ulice letoviska - ul. "Treti mart", na ktorej sa nachádza podstatná časť obľúbených obchodov, bufetov, reštaurácií a kaviarní. Hotel je vybavený recepciou, kde je možné prenajať si trezor za poplatok, výťahom, WC, reštauráciou. Súčasťou hotela, v časti pred hotelom je príjemná terasa s barom a slnečníkmi. V zadnej časti hotela sa nachádza príjemná záhrada s vonkajším bazénom a vírivkou, kde slnečníky a ležadlá sú bez poplatku. Pri bazéne sa tiež nachádza bar. Na recepcii je možnosť zapožičania žehličky a fénu. Wi-Fi pripojenie je v celom hoteli zdarma.

Ubytovanie: Veľké, priestranné moderne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky alebo trojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky. Každá izba má vlastnú klimatizáciu, chladničku, TV/SAT, vlast¬nú kúpeľňu s WC a balkón.

Stravovanie: V cene sú pestré raňajky podávané formou bohatého bufetu. Hotel poskytuje možnosť doobjednať si večere, pričom denne ponúka na výber z dvoch menu, ktoré pozostávajú z 3 chodov - predjedla, hlavného jedla a dezertu. Nápoje okrem vody sa objednávajú osobitne.

Pláže: Priamo v letovisku sú dve pláže - severná a južná. Obidve pláže sú s jemným pieskom a pozvoľným prístupom do mierne sa zvažujúceho mora. Severná pláž sa tiahne od promenády na severnej časti Primorska až po Perlu, rezidenciu bývalého bulharského prezidenta Todora Živkova, začiatok južnej pláže je pri prístave a pokračuje až po ďalšie letovisko Kiten. Na severnej pláži, vzhľadom na jej orientáciu, býva more s väčšími vlnami, na južnej pláži býva pokojnejšia hladina, a preto je vyhľadávaná najmä rodinami s malými deťmi. Na obidvoch plážach sa nachádzajú strediská vodných atrakcií, prezliekarne, sprchy, bary a bufety s rýchlym občerstvením. Obidve pláže sú pod dohľadom plavčíkov. Slnečníky a ležadlá sú za poplatok, dajú sa však využiť aj časti pláží v tesnej blízkosti chránených pieskových dún, ktoré nie sú spoplatnené. Bližšie k hotelu Primorsko je južná pláž.

O PROGRAME A TECHNIKÁCH

Psychosomatika je založená na predpoklade, že sa psychické napätie odráža v napätí telesnom. Jej základnou myšlienkou je, že naše potlačené emócie sa ukladajú v podobe energetických blokov v tele a ovplyvňujú jeho fungovanie. Niekedy je tiež označovaná za most medzi východnými náukami o vedomí a tele a západnej psychológiou. Je to kombinácia práce s telom, dychom a psychoterapeutickými metódami.

Náš život je neustále plynutie, striedanie výdaja a príjmu energie. Vo forme spánku, jedla, lásky... Aj slovo „emócia“ pochádza z latinského „moti“, čo znamená pohyb. Emočný život zdravého jedinca má kvalitu otvorenosti a voľného prúdenia. Cieľom psychosomatiky je odstrániť energetické bariéry v systéme človeka.

Zaujímavým prvkom je zameranie sa na srdce, najdôležitejší orgán človeka, sídlo lásky a odvahy. Pri fyzickom poranení srdca človek okamžite zomiera, preto je srdce chránené hneď tromi silnými bariérami.

Prvou obrannou líniou sú psychické obrany, ktoré sú na povrchu a sú prepojené s charakterom jedinca. Ide jednoducho o to, ako reagujeme na svet okolo seba a akým spôsobom komunikujeme s ľuďmi v našom okolí. Druhou vrstvou je potom vrstva telesná, v podobe svalového napatia. Ak by ste vedeli, že vás niekto o sekundu udrie päsťou do brucha, určite by ste stiahli všetky brušné svaly, aby ste ochránili svoje vnútorné orgány. Nepremýšľali by ste nad tým, pretože ide o reflexívnu reakciu. Telesná rovina korešponduje s rovinou psychickou, čo je v podstate základným kameňom psychosomatickej medicíny. Poslednou, treťou vrstvou je rovina emocionálna, kde sa schováva základ problému, vyvolávajúci obranu na úrovni telesnej i myšlienkovej. Uvoľnenie potlačených emócií vedie k uvoľneniu aj na ostatných úrovniach.

Psychosomatika pracuje na všetkých troch úrovniach ľudského bytia – emocionálnej, telesnej i myšlienkovej. Rozum nás klame každý deň, ale naše telo nikdy neklame. Telo vždy vie, čo je pre nás najlepšie...stačí sa naučiť porozumieť jeho reči…


Napíšte nám:

Vaše meno

Váš email

Váš telefón

Vaša správa

[google_recaptcha* recap]

captcha