14.9.2016 • Bratislava • Pôrod ako ho poznáme my
14. septembra 0720
17.9.2023 • Bratislava • Certifikovaný Kurz – Access Bars®
16. septembra 0738

6.9.2016 • Trenčín • Pôrod ako ho poznáme my

Premietanie filmu o prirodzených pôrodoch – „Pôrod ako ho poznáme my“. Po premietaní nasleduje diskusia s terapeutom Tomášom Fodorom.

Pôrod je možno najintímnejšií a najvýznamnejší moment v živote ženy. Tento dokument Eleny Tonetti ukazuje sériu prirodzených pôrodov, vysvetľuje základy prípravy pre pôrod doma a opisuje psychologickú a emočnú stránku tohto zázraku.

Priekopnícky film je zameraný na informovanie budúcich rodičov o vplyvoch vedomého počatia, tehotenstva a pôrodu. Film obsahuje 11 prirodzených pôrodov, vrátane domáceho pôrodu, pôrodu vo vode, pôrodu dvojčiat a dokonca úplne samostatného pôrodu Tanyi Sargunas – svetovo preslávené duly pomáhajúci pri domácich pôrodoch a členky hnutia Conscious Birth v Rusku. Organizácia združujúca duly nazvali tento film „hlbokým a prehľadným sprievodcom vedomého pôrodu,“ ktorý divákom ponúka silný dojem a pochopenie, čo všetko obnáša vedomý pôrod.

10 minútová ukážka tohto dokumentu je na adrese www.birthasweknowit.com

„Úžasný kus práce. Filmy o pôrodoch sú väčšinou buď prehnane zromantizované, alebo nápadne politické. Birth as we know it nie je ani jedno, ale zároveň správne dodáva nespochybniteľné posolstva. Divák cíti, že je s ním dobre zaobchádzané, podobne ako s rodičmi, ktorí privádzajú svoje deti na svet. “
Dr. Michael Trout, APPPAH viceprezident

„Kvalita našej civilizácie vo veľkom spočíva na spôsobe, akým prichádzame na svet. Naším príchodom je definovaná naša spochopnosť cítiť emócie, ako je láska, súcit a intimita. Vedomé zrodenie je integrálnou súčasťou nášho vedomého prežívania života. Keď rodičia stvoría dieťa a pritom si plne uvedomujú moment jeho počatia, svoje myšlienky a dôsledky tohto svojho počínania na ich dieťa, tak tým ľudstvu otvárajú nové obzory. Kvalita nášho života je definovaná predovšetkým kvalitou pozornosti a lásky, ktoré sa nám dostáva keď sme stále v maternici našej matky a tiež kvalitou samotného pôrodu . Existuje mnoho štúdií, ktoré dokazujú, že pôrodná trauma je dôležitá príčina návykovosťou závislostí, násilia, nízkeho sebavedomia, nízkej schopnosti riešiť problémy, narušenia pozornosti a sústredenia a mnohých ďalších zdravotných problémov. Deti, ktoré táto traumy nemajú a sú zrodená v láskyplnom prostredí, vykazujú vysoký stupeň inteligencie, pozornosti, sedliackeho rozumu a dobrého zdravia. Keď vyrastajú, preukazujú vyvinuté komunikačné schopnosti a sú mierumilovní, pozorní a sebavedomí.

Vedomý pôrod dnes vyžaduje určitú mieru prípravy, pretože umenie rodiť deti v poslednej dobe nedostávalo veľa pozornosti. Náš druh má neuveriteľný mechanizmus rozmnožovania. Naše telá sú vhodné k prirodzenej reprodukcii s ľahkosťou a pohodou. My, ako spirituálne bytosti ,, máme kapacitu pre transformativnu silu pôrodu, ktorá nás spája s oveľa hlbším porozumením životu. Keď nová ľudská bytosť, ktorá predtým nebola, zrazu vstúpi na svet, tak sa závoj oddeľujúci realitu od Veľkého Neznáma na malú chvíľku poodhalí. Toto nám dáva možnosť okúsiť extatický zážitok celistvosti – stav v ktorom neexistuje odcudzenie a kde víťazí láska. “

Miesto a čas konania:

centrum Smart People,  Kasárenská 5, Trenčín

6.9.2016 17:00-19:00

Vstupné 5€

 

Na kurz voľne nadväzuje víkendové stretnutie Liečenie vnútorného dieťaťa:

https://rebirthing.sk/10-11-9-2016-%e2%80%a2-trencin-%e2%80%a2-liecenie-vnutorneho-dietata/