22.10.2016 • Bratislava • “Moje hranice”

leuka

leuka

Celodenné stretnutie kruhu žien a mužov.

Hranice označujú naše duševné vlastníctvo, tak ako pokožka ohraničuje naše fyzické telo. S kožou je to ale o niečo jednoduchšie, pretože je jasne viditeľná. Naopak duševné hranice dávame najavo slovne alebo svojím správaním. Záleží teda na nás, ako si ich nastavíme.

Ak máme v živote ideálne podmienky, sme vyrovnaní a sebavedomí, nemáme problém svoje hranice dávať najavo. Pri ich dobrom nastavení sme pre druhých čitateľní a priťahujeme tých správnych ľudí, vrátane vhodného partnera pre náš život.

Ako svoju hranicu spoznáte? Spoznáte ju tak, že sa cítite nepríjemne, keď druhý niečo povie, niečo po vás chce, niečo urobí alebo neurobí. Hranice vám napovedajú, kto ste vy a kto už nie ste. Svoju hranicou dávate najavo, čo sa vám nepáči, čo nechcete, nebudete robiť, kde a s kým sa necítite dobre. Dávate ich najavo slovkom NIE.

Ak sa pozriete s nadhľadom na svoje správanie v bývalých alebo súčasných vzťahoch, nie je úplne ťažké odhadnúť, aké typy partnerov priťahujete. Ak myslíte prehnane na uspokojovanie potrieb druhých a svoje zanedbávate, pravdepodobne pritiahnete do partnerského života človeka so sklonmi k sebectvu, manipuláciám alebo kritike. Podvedome teda pritiahnete niekoho, kto na vaše potreby skutočne moc hľadieť nebude a kto sa zaujíma najmä o seba.

Pre nájdenie vnútornej rovnováhy a pritiahnutie vyrovnaného partnera je teda dobré pracovať s vlastnými hranicami.

Čo nás na stretnutí čaká?

Rozhovoryboundaries1

V zadaných úlohách sa budeme učiť prehlbovať naše vnímanie a chápanie – rozprávanie v pároch, v kruhoch, v kolách otázok a odpovedí.

Hravé cvičenia

Definovanie si zdravých hraníc budeme cvičiť v jednoduchých cvičeniach. Dokážem cítiť svoje telo? Dokážem cítiť energiu iného človeka? Dokážem ochrániť svoj priestor a energiu?

Na začiatku procesu spoločsetting-boundaries1ne odsúhlasíme pravidlá skupiny. Pravidlá, ktoré vytvárajú jasnosť, dávajú účastníkovi nástroje, ako chrániť seba a svoje súkromie v prípade potreby. Každý bude mať možnosť zvoliť si, nakoľko sa otvorí, ako intenzívne a naplno do procesu pôjde. Radi by sme priestor mužsko-ženského kruhu vnímali ako bezpečné laboratórium, miesto, kde sa učím, kde moje pokusy nikomu neublížia, kde sú všetky slepé uličky, nezdary a výbuchy očakávané, prijímané a využité v rámci procesu učenia sa. Kde sa môžem hrať, slobodne sa prejavovať, byť videný taký, aký som.

Ak cítite volanie svojej duše a ste pripravení na takúto výzvu, príďte, zdieľajte, pozvite svojich priateľov… môžete niekomu zmeniť život a napomôcť vytvoriť lepší svet pre nás všetkých.

Miesto a termín stretnutia:
Apollo klub – Súkennícka 4, Bratislava
sobota 10:00 – 19:00

Cena:  35€

Organizačné info : info (zavináč) rebirthing.sk alebo 0915993865

Ohlasy účastníkov minulých stretnutí:

“Nikdy som zažil toľko liečenia, zábavu a spojenia za jeden deň. Cítim sa ako znovuzrodený. Ďakujem za úžasné skúsenosti, za podporou a pocit bezpečia. ”
Tibor Jelínek, programátor

Kurz bol pre mňa veľkou inšpiráciou. Zažila som úplne nový spôsob vnímania seba a ostatných ľudí.  Energia, ktorú ste vytvorili počas workshopu bola plná dôvery a zábavy
Mirka Rathausová, učiteľka tanca

To čo som zažila, ma ovplyvnilo na hlbokej úrovni. Cítim sa voľnejšie a viac vo svojej sile. Naštartovalo to aj pozitívne zmeny v mojom vzťahu. Teším sa na daľšie stretnutie!
Jana Huttelová, administratívna pracovníčka

Páčil sa mi váš humor … ten pomohol uvoľnil moje strachy. Tomáš vie čo hovorí, má bohaté skúsenosti a ja sa na jeho kurzoch cítim príjemne a bezpečne. Cítim že si môžem dovoliť byť zraniteľným a vidieť ženy zo srdcom a nie len očami. Dalo mi to nový postoj k životu, schopnosť vnímať moju manželku iným spôsobom.
Ján Čaniga, podnikateľ

KAPACITA JE OBMEDZENÁ NA 16 ÚČASTNÍKOV! Odporúčame sa prihlásiť pomocou tohto formulára:

Vaše meno a priezvisko

Váš email

Váš telefón

Spolujazda?