30.3.2017 • Bratislava • Harmónia v nás, harmónia v našich vzťahoch

2697

Pozývame Vás do mužsko-ženského kruhu, do priestoru bezpečia určeného k otvorenému zdieľaniu. Budete mať možnosť zažiť, aké dary so sebou nesie žene prepojenie s mužskou časťou a mužovi s ženskou časťou v sebe. Kontakt týchto dvoch našich častí je zdrojom sily, ktorá vám pomôže žiť ich prepojenie aj vo vašich vzťahoch.

Bude to na 90% interaktívny večer, účastníci budú mať možnost počuť a vyjadriť osobné presvedčenia a skúsenosti – čo znamená byť ženou, čo znamená byť mužom…. V rámci večera sa budú striedať verbálne zdieľania vo dvojiciach, zdieľanie v kruhu a priestor otázky. Súčasťou programu je i meditácia na vnútorné polarity.

Čo vlastne je ten vnútorný muž, vnútorná žena? Predstavte si farebnú škálu. Jeden jej koniec je modrý. Smerom k druhému koncu farba plynulo prechádza do červena. Ak máte dobrú predstavivosť, môžete vidieť ten prechod ako dúhový. Táto škála znázorňuje mužskosť a ženskosť v každom z nás.

Na modrom konci je mužská krajnosť. Tu je hrubá sila. Nátlak. Bezcitné myslenie. Chcenie. Obmedzovanie a vymedzovanie. Prijímanie v podobe nútenia a násilného vyžadovania.

Na červenom konci je ženská krajnosť. Tu je prílišná jemnosť. Poddajnosť. Cítenie a nerozumnosť. Neobmedzenosť a neohraničenosť. Plynulosť. Neobmedzené dávanie – teda na úkor seba.

Obe tieto krajnosti môžu byť za istých okolností potrebné, ako dlhotrvajúci stav sú však ničivé. Pre bytosť aj pre jej okolie.

Na mužskej strane je prijímanie. Na ženskej dávanie. Prijímať – dávať. Potrebujeme oboje. Nemôžme niekto iba dávať a niekto iba prijímať. Musí sa to vyvažovať – striedať. To je podstata výmeny, obchodu, tvorenia, spolupráce – vlastne tvorby hodnôt. Toto miesto približného stredu palice, tam, kde sa mužské a ženské stretáva, je miestom prúdenia síl a zdroja životnej sily. Spojením mužského a ženského vzniká nový život. Spojením dávania a prijímania je tvorivá spolupráca – vzniká pridaná hodnota. Tu je Zdroj. Dávať môžeš aj nehmotné veci, napríklad dobrú radu či silu v podobe citov. Môžeš poďakovať, môžeš ľúbiť…

Vydajte sa s nami na transformatívnu cestu do vnútorného sveta mužskej a ženskej polarity v každom z nás!

Miesto a trvanie stretnutia:

Centrum OpenMind, Mickiewiczova 2, Bratislava-Staré mesto

18:00 – 20:00

Cena: 15 Eur

Organizačné info : info (zavináč) rebirthing.sk alebo 0915993865

KAPACITA JE OBMEDZENÁ, Doporučujeme sa prihlásiť pomocou tohoto formulára:

Vaše meno a priezvisko

Váš email

Váš telefón

Poznámka