Spoločne za Zmenou – otvorená podporná skupina
4. februára 0999
Liečenie vnútorného dieťaťa • transformačný víkend
10. novembra 0999

pravidelná OSHO Dynamická Meditácia

Vývoj planéty naberá na obrátkach, ľudia začínajú čoraz viac pociťovať nevyhnutnosť riešiť svoje podvedomé bloky, ktoré sa tlačia na povrch – somatizujú sa do zdravotných problémov, alebo sa vybíjajú vo vzťahoch. Na začiatku je určite potrebné problém pomenovať – správna diagnóza je nevyhnutná. Až potiaľto nám všemocný rozum stačí, ale ako vyriešite strach, hnev, agresivitu, zablokovanú sexualitu?
Emóciu musíme znovu prežiť v maximálnej intenzite a  – jak říkají naši sousedé – opravdově. Nadviazať niť tam, kde bola pretrhnutá. Debatovaním, dokazovaním svojej „pravdy“, prednáškami a študovaním ezoterickej literatúry sa nič nerieši, len si zapraceme hlavu ďalšími teóriami a – problémy zostávajú.

Každá ľudská činnosť je sprevádzaná dýchaním – inak dýchame keď spíme, inak keď máme strach, alebo keď úspešne zložíme nejakú skúšku. Je tu úzke prepojenie medzi dýchaním a vznikom psychického bloku. Indický duchovný učiteľ Osho vytvoril geniálne cvičenie – dynamickú meditáciu – práve na „vytiahnutie“ týchto podvedomých blokov a ich znovuprežitie.

V prvej fáze tejto hodinovej meditácie sa pracuje práve s dýchaním – je to 10 minút chaotického, intenzívneho dýchania s dôrazom na výdych.Chaotické dýchanie nesprevádza žiadnu ľudskú činnosť a práve preto môže rozrušiť podvedomé bloky. Z tohto dôvodu je táto fáza najdôležitejšia – je základom od ktorého kvality závisí celé cvičenie. Pri samotnom dýchaní je dôležité stále sledovať: chaotické a intenzívne s dôrazom na výdych. O nádych sa telo postará samo. Dôležité sú tiež podporné pohyby rúk  – „mávanie krídlami“ a celková uvoľnenosť najmä rúk a nôh v kolenách.

Druhá 10 minútová fáza je znovuprežitie bloknutých emócií – katarzia, očista. Krikom, plačom, pohybom – všetkými možnými spôsobmi vyjadríme, čo nás trápi – …teraz, práve teraz je na to jedinečná príležitosť – nik nás nepozná, nesleduje, môžeme robiť hluk, ideme každý za seba, pre seba – i keď v konečnom výsledku za všetkých a pre všetkých…

Fáza tretia je desaťminútové skákanie so zdvihnutými rukami s dopadom na celé chodidlá a kričanie mantry HÚ!, ktorá je smerovaná do sexuálneho centra. Cieľom „hučky“ je prebudiť hadiu silu, ktorá by mala – v ideálnom prípade – vystúpiť po všetkých čakrách nahor…  Hudba ukončí tretiu fázu príkazom: STOP!  …stuhneme, zastavíme v tej pozícii v ktorej práve sme –  už nič neupravujeme a prejdeme do úlohy pozorovateľa všetkého, čo sa s našou psychikou a telom deje.

Prvé tri fázy dynamickej meditácie predstavujú maximálne úsilie: rozrušiť bloky dýchaním, uvoľniť emócie znovuprežitím, naštartovať hadiu silu …štvrtá fáza je 15 minút pozície svedka, ktorý pozoruje náš vnútorný svet. Posledných 15 minút je tanec, oslava – radujte sa, oslavujte a noste si toto šťastie celý deň… Počas celého cvičenia sú oči zaviazané – naša pozornosť je tým venovaná len nášmu vnútru…

Zdroj: http://www.putnici.sk/news/9581

 

Miesto a termíny stretnutí:

Doobeda 10:30 – 12:00, Centrum OpenMind, Mickiewiczova 2

termín:   19.4. 2018,

Cena: 10€ jednorázový vstup / 7€ pri predplatnom na 3 vstupy

Informácie na info (zavináč) rebirthing.sk alebo 0915993865