Certifikovaný kurz

Jóga a Múdrosť Tela

s lektormi Tomášom Fodorom a Luciou Glejtekovou

ČO NA VÁS ČAKÁ

 • bazén vírivka v krásnom rezorte v Ubude s výhľadom do džungle (3 noci) a vo vile na pobreží v balijskom dizajne (č noci)
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách, vila má vlastné yoga štúdio a bazén
 • 2 celodenné výlety po Bali v cene pobytu
 • návšteva miestnej dediny a školy v Ubude
 • v Ubude možnosť návštevy tradičných tancov kecak dance
 • 2x denne program
 • v okolí ďalšie nádherné pláže, ktorými je južná časť Bali preslávená
Pobyt je určený pre každého, kto sníva o návšteve tohto magického ostrova a rád by svoj pobyt spojil s osobným rozvojom. Vila ponúka komfortné zázemie, kde si oddýchnete od všedných starostí. Energiu môžete načerpať na krásnej pláži alebo v záhrade či pri bazéne. Ak máte čas a chuť, môžete prísť už týždeň pred začiatkom skupinového programu a robiť nám tu spoločnosť:)

PROGRAM „Múdrosť Tela“

Večerný program budú tvoriť psychosomatické cvičenia na otvorenie tela a energie, relaxácia, dychové cvičenia. Bude čas i na individuálne konzultácie. Program je vedený tak, aby si účastníci odniesli praktické nástroje, ktoré môžu doma používať. Na konci pobytu obdržíte Certifikát o absolvovaní.

PLÁŽ

Vila sa nachádza cca 15 minút pešo od pláže, ktorá je preslávená bistrami a warung, ktoré ju lemujú a z ktorých môžete sledovať západy slnka nad morom. Ďalšie piesočné pláže sa nachádza v rôznych vzdialenostiach od vily.

Náš tím

Arup Fodor

lektor a terapeut


Študoval v sebarozvojovom centre Croydon Hall, absolvoval výcvik u Johna Hawkena. Od roku 2010 pomáha svojim klientom s liečením psychosomatických problémov.

Lucia Glejteková

bodywork, jóga


Intuitívna umelkyňa, blogerka a zakladateľka webu www.lucidexperience.sk. Má talent na prácu s telom, masáže a varenie. Ranná jóga bude prebiehať pod jej vedením.

Program „Múdrosť Tela"

799

15.2. - 22.2. 2021 (7 nocí)

program, výlety, strava a ubytovanie (bez letenky)

Psychosomatika je založená na predpoklade, že sa psychické napätie odráža v napätí telesnom. Jej základnou myšlienkou je, že naše potlačené emócie sa ukladajú v podobe energetických blokov v tele a ovplyvňujú jeho fungovanieNiekedy je tiež označovaná za most medzi východnými náukami o vedomí a tele a západnej psychológiou. Je to kombinácia práce s telom, dychom a psychoterapeutickými metódami.

 

PRÍNOSY PSYCHOSOMATIKY

 • Spojenie s vlastným telom.
 • Viac vitality a energie.
 • Intenzívnu prácu na svojom energetickom tele.
 • Objavenie starých presvedčení, ktoré vás udržujúbludnom kruhu.
 • Urýchlenie osobného rozvoja.

Náš život je neustále plynutie, striedanie výdaja a príjmu energie. Vo forme spánku, jedla, lásky... Aj slovo „emóciapochádza z latinského „moti“, čo znamená pohyb. Emočný život zdravého jedinca má kvalitu otvorenostivoľného prúdenia. Cieľom psychosomatiky je odstrániť energetické bariéry v systéme človeka.

Zaujímavým prvkom je zameranie sa na srdce, najdôležitejší orgán človekasídlo lásky a odvahy. Pri fyzickom poranení srdca človek okamžite zomiera, preto je srdce chránené hneď tromi silnými bariérami.

Prvou obrannou líniou psychické obrany, ktoré na povrchu a  prepojenécharakterom jedinca. Ide jednoducho o to, ako reagujeme na svet okolo sebaakým spôsobom komunikujeme s ľuďminašom okolí. Druhou vrstvou je potom vrstva telesná, v podobe svalového napatia. Ak by ste vedeli, že vás niekto o sekundu udrie päsťou do brucha, určite by ste stiahli všetky brušné svaly, aby ste ochránili svoje vnútorné orgány. Nepremýšľali by ste nad tým, pretože idereflexívnu reakciu. Telesná rovina korešponduje s rovinou psychickou, čo je v podstate základným kameňom psychosomatickej medicíny. Poslednou, treťou vrstvou je rovina emocionálna, kde sa schováva základ problému, vyvolávajúci obranu na úrovni telesnejmyšlienkovej. Uvoľnenie potlačených emócií vedieuvoľneniu aj na ostatných úrovniach.

Psychosomatika pracuje na všetkých troch úrovniach ľudského bytiaemocionálnej, telesnejmyšlienkovej. Rozum nás klame každý deň, ale naše telo nikdy neklame. Telo vždy vie, čo je pre nás najlepšie...stačí sa naučiť porozumieť jeho reči

 

Napíšte nám:

Vaše meno

Váš email

Váš telefón

Vaša správa